BEYİN GELİŞİMİNİN EVRELERİ

Günümüzde teknolojik gelişimlerin de etkisiyle neredeyse ışık hızıyla yaşanan değişim,insanı performansını artırması için zorluyor. Daha güçlü bir öğrenme hızına ve hafızaya sahip olmak,konsantrasyon,hızlı düşünme,akıcılık,uyanıklık,enerjik hissetme ve yaratıcı düşünme gibi beceriler,hızlı,kolay ve kalıcı öğrenme tekniklerini bilmek ve kullanmakla mümkün olacaktır. Sorobanworld Abaküs Tememli Beyin Geliştirme Programı tüm bunları belirtilen periyot içerisinde çocuğumuza kazandıracak,ilk birkaç seviye sonunda çocuğunuzdaki pozitif değişim bariz bir şekilde hissedilecektir.

                                Beyin Gelişiminin Evreleri

a-ilk 3 yaş: Beynin %60 gelişmesi beklenir,yani çocuğun algısının en güçlü olduğu zamandır.

b-3 ile 8 yaş arası: Beyin %20 daha gelişmiştir. Öğrenme ve algılama 3 yaşındaki kadar güçlü değildir. Ancak daha fazla olanaklar sağlanırsa çocuk şaşırtıcı sonuçlar elde edebilir.

c-8 ile 14 yaş arası: Beyin %10 daha gelişmiştir,eğer öğrenmeye bu yaşta başlanırsa çok büyük çaba harcamak gerekir.

d-14 yaş sonrası: Eğer çocuk öğrenmeye bu yaşta başlarsa olumlu sonuç almak daha da zorlaşır. Daha çok ve daha disiplinli çalışmak gerekir.

Diğer Haberler

  1. LGS YAZ DÖNEMİ PROGRAMI

    LGS yaz dönemi programımız mayıs ayı itibariyle başlıyor. Mayıs ayı içerisinde yapılacak Hazır bulunuşluk sınavlarıyla çocuklarımızın 6. ve 7. sınıf alt yapı durumları hakkın da genel bir bilgi edinilecek Devamı

  2. BEYİN GELİŞİMİNİN EVRELERİ

    Günümüzde teknolojik gelişimlerin de etkisiyle neredeyse ışık hızıyla yaşanan değişim,insanı performansını artırması için zorluyor. Devamı

Close