HIZLI OKUMA

Dünyamız hızla ilerlemekte ve gelişmektedir. Bu gelişim ve ilerlemeye ayak uydurabilmek için bizler de hayatımızın her alanında daha hızlı hareket etmeli, daha pratik olabilmeliyiz. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan ;HIZLI OKUMA VE ANLAMA; Programı okuma hızınınzı artırarak zamanı daha verimli kullanmanızda, okuduğunuzu daha iyi anlayıp sonuca ulaşmanızda size yardımcı olacak; hem öğrenim hayatınızın her basamağında hem de sonraki meslek hayatınızda size daha önemli işler için vakit kazandıracaktır.

          HIZLI OKUMA VE ANLAMA BİZE NE KAZANDIRIR?

1. Yapılan araştırmalarda,okumayı hızlandırıcı çalışmalar yapan öğrencilerin okuma ve anlama hızlarının 4 - 5 kat arttığı görülmüştür.

2. Hızlı okuyan öğrenciler,karşılaştıkları problemlere daha hızlı çözüm bulurlar. Hızlı okumayan bir öğrenci 60 dakikada 60- 70 soru çözebiliyorsa aynı öğrenci, okuma hızını artırdığında aynı sürede 180-200 soru çözebilir. 

3. Hızlı okuyan bir öğrenci ödevlerini daha kısa sürede bitirir. Kısa sürede ödevlerini bitirdiği için kalan zamanını farklı çalışmalara ayırabilir, zevk aldığı işlerle uğraşabilir.

4. Hızlı okuya bilen bir öğrenci eskiden haftada 2 kitap okuyorsa artık 4 kitap okuyacaktır. Okuduğu kitap sayısı artıkça kelime hazneside gelişecektir.

5. Okuması hızlı olan öğrenci,öğretmenini daha hızlı takip edecek,dersleri daha iyi anlayacak,dersi daha iyi anlayan öğrencinin derse yoğunluğu artacak,başardığını hissedecektir.

          Beynimizin kapasitesi aslında bizim tahmin ettiğimizden cok daha fazladır. Maalesef bunun farkında değiliz. İnsanoğlu eğer isterse beynini daha verimli kullanıp daha iyi işler başarabilir. Bunun anahtarı ise çok ve hızlı okumaktır.

Close