Özel Ders Bire Bir

 

          gümüşeğitim Özel ders programları LGS,TYT+ LYSve Yabancı dil özel ders programları ister paket programları ister şahsi programlar şeklindedir.

          Program öncesi Tanı programına tabi tutulan öğrenciler sonrası özel ders programları belirleniyor ve ona göre paket programları belirleniyor. Özel ders şubelerimizde yapılan dersler ve etüt programları sayesinde farkındalık yaratabilirsiniz.

GÜMÜŞ EĞİTİM&DANIŞMANLIK KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ olarak özel ders kavramı bizim için her yaştaki öğrenci için yapılan birebir eğitim modelimizdir. Özel ders, çocuklarımızın derslerde anlamadığı konuları özel öğretmen sayesinde birebir aldığı çalışmalardır ve bu derslerde öğrenci ve öğretmen birebir çalışma yaptıgı için öğrencimiz anlamadıgı konuyu tekrar tekrar anlattırabilir, o konuya geri dönebilir ve  tekrar edebilir. Sınıf ortamları genelde çok kalabalık olduğu için öğrenci bazen sınıf ortamında seslerden dolayı konsantrasyonunu kaybedebilir ve dersi anlamakta güçlük çekebilir. Özel derslerde bu sorun tamamen ortadan kalkar ve öğrencinin odaklanması sağlanarak öğrencinin anlatılan konuyu daha iyi kavraması sağlanır. Özel ders kavramı ayrıca Türkiye şartlarında yani sınav mantığının geçerli olduğu bir eğitim modelinde çocugun konularla ilgili sorulara daha çabuk ve hızlı cevap vermesi için de yapılan derslerdir. Çocuklarımızın sadece konuyu anlamaları yeterli değildir, hızlı soru çözümü özellikle sınavlarda çok çok önemlidir. Özel derslerde bu sorun giderilebilir. Özel derslerin bir diğer faydası da özgün soruları görebilme becerisidir. Çok az kullanılan soru tipleri derslerde gösterilerek çocugumuzun yorumlama becerisi geliştirilip çocugumuzun değişik tarzlardaki soru kalıplarını görmesi sağlanır, öğretmen her durumda çocugun karşılaştıgı sorunlar karşısında birebir olaya etki edebilir.

     Özel ders öğrenmenin en etkili yöntemlerinden biridir, özel derslerin başarıya ulaşması için en önemli yapı eğitmen yapısıdır. Eğitmenler öğrencilerin seviyesine inebilecek, öğrenciyle samimi olabilecek, öğrencinin sevgi ve saygısını kazanabilecek, her sorunun püf noktalarını verip daha yalın anlatabilecek ve en önemlisi takip sistemiyle her an öğrenciyi takip ederek ihtiyaca bağlı programı güncelleyecektir. Gümüş eğitim olarak bizim en güvendiğimiz kısım eğitmen kalitesidir. Öğretmenlerimiz alanlarında uzman ve her biri İstanbul'un en saygın, en önemli dershanelerinde yıllarca çalışmış, özel ders kavramını bilen tecrübeli öğretmenlerdir.

    GÜMÜŞ EĞİTİM&DANIŞMANLIK KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ özel ders kavramını bir sistematiğe bağlamış programlı bir şekilde yapılandırılmış bir çalışma şeklidir.Özel ders sadece öğretmen öğrençi ilişkisine bağlı kalamaz bir takip sisteminin oluşturulması gerekir, kurum olarak öğrençi takip sistemi ve değerlendirilmesi sayesinde özel ders kavramı üç bölüme ayrılmıştır.Öğrencilerin öncelikle hangi seviyede olduğu tespit edilir ve bu tespit sayesinde gruplandırılır ve programı oluşturulur.

    BİRİNCİ SEVİYE

Bu seviye grubundaki öğrencilerimize öncelikle konu anlatımı yapılır bu grup öğrencinin ciddi anlamda konu eksiği vardır ve bol bol konu anlatılır önce öğrencinin konu eksiği ortadan kaldırılır. Bu işlem yapılırken yayın secimi cok önemlidir öğrencinin anlatılan konuya ve cözülen sorulara paralel soru tarzını gösteren yayınlarla çalışılması öğrencide başarabiliyoru mu kazanmasına dersi sevmesine ve öz güven kazanmasına neden olur.Eğitimin %51 psikolojidir motive olmuş bir öğrenci derslerinde başarılı olur bu motivasyonu kazana bilmesi için öncelikle yaptığı dersten zevk alması gerekir, kimse hoşlanmadıgı sevmediği bir işte başarılı olamaz bu keyfi öğrenciye kazandırabilmek için kolay sorular ve konularla derslere başlamak cok cok önemlidir.Konu eksikliğini yavaş yavaş tamamlıyan öğrenciye sistematik ve ölçülü bir şekilde soru çeşitliliği artırılmalı ve konuyu anlamanın yaninda pratiklik kazandırma becerisi oluşturulmalıdırEğitim önce ailede başlar sorumluluk duygusunu kazanmamış öğrencilerde başarıyı yakalamak güçleşir özel ders kavramı kısa zamanda tepki veren bir programdır demek tam anlamıyla doğru bir yaklaşım olamaz çocugun alt yapısına bağlı olarak öğrencinin konuyu kavraması ve başarıyı yakalaması zaman alır, velilinde kısa zamanda bu başarıya entegre olması ve bunu öğrenciden beklemesi öğrenci üzerinde baskı yaratır buda yapılan dersin başarısını kısıtlar bu grup öğrencilerinin velileri anlayışlı ve sabırlı olmalıdır. Özel ders eğitimlerinin kalitesini artırmak için VELİ BİLGİLENDİRMEseminerleriyle öğrencinin durumu hakkında bilgilendirilme yapılır ve velinin evde yapması gereken uygulamalar hakkında ve öğrenciye davranış şekli bakımından bilgi verilir.

     İKİNCİ SEVİYE 

Bu seviye grubuna giren öğrencilerimiz konu eksiği az olan genel anlamıyla konulara hakim ama soru cözme teknikleri bakımından sınırlı cok fazla soru bankası bitirmeyen yavaş işlem yeteneğine sayip öğrencilerden oluşur.Bu öğrenci gruplarına yapılacak en mantıklı çalışma sistemi konunun kısa özetleri olup öğrencinin bol soruyla muhattap olmasını sağlamak ve soru cözümü etütleri yapıp, öğrencinin zaman kullanımını kazanmasını sağlamaktır.Her sorunun birden fazla çözüm yöntemi vardır eğer öğrençi tek bir yoldan soru çözümüne ulaşmaya çalışırsa hem zaman kaybeder hem işlem hatası yapma olasılığı artar.Alanında uzman öğretmen kadromuz bu grup öğrençilerde soruların değişik çözüm tekniklerini öğretir ve konular arasında bağlantı kurmasını sağlar bol soru çözümü ödevi verir ve öğrencinin her konudan yüzlerce soru çözmesini sağlar, değişik yöntemler gösterir.Zaman kullanımı cok önemlidir sınavdan cıkan öğrenci en cok zaman darlığından soruları yapamaz sınavlar da zaman ilerledikce  çözdüğü soruların azlığı öğrencide sitres yapar ve sınavda acele etmesine neden olur bu da işlem hatası yapmasına sebebiyet verir ve sınav yapabileceği sorular olmasına ramen zaman kullanımını düzgün yapamadığı için başarısızlıkla sonuçlanır.Bu grup öğrencilerin genel problemi budur ve çözümü bol soru bankası bitirmekten ve değişik çözüm yöntemlerinin öğretilip konular arasında gecişi sağlaması sağlamakla mümkündür.

     ÜÇÜNCÜ SEVİYE

Bu grup öğrencileri genelde derslerinde başarılı konu eksiği olmayan hangi bölümü istediği belli kendinden emin öğrenci grubudur.Okul hayatı boyunca derslerine önem veren ve iyi bir okulda ilk öğretim eğitimini almış sonucunda SBS de başarılı olup genelde anadolu yada fen liselerini kazanmış iyi eğitim almış öğrenci grubudur. Bu grubundaki öğrencilerimize yapılan genel program daha cok rehberlik ve kocluk programıdır.Yayın secimi bu öğrenci grubu icin cok önemlidir genelde agır kitaplar secilir yapılamıyan zor sorularla öğrencinin kapasitesi artırılmaya calışılır.Bu gruptaki öğrencilerimizin istediği bölümler bellidir ve puanları cok yüksektir onlar yarışacakları grubu zaten cok iyi bilirler ve inanılmaz gözlem yetenekleri vardır dersanede girdiği sınavlarda yaptığı başarı zaten iyidir biz bu öğrencilerimize iyi birkocluk faliyeti gösterip onlara bulamıyacakları sorular gösterip değişik yöntemlerle sonuca gitmelerini sağlarız bunu yapmakdaki genel mantık onların zekalarını(beyni) yormaktır çünkü çalışan kas ağırır biz onların zeka gelişimini artıra bildiğimiz kadar artırmaya yönelik çalışma yaparız.Dersler yapılırken öğretmenlerimizin yanında kesinlikle kronemetre vardır ve verilen testleri istenilen zamanda çözmelerini bekleriz ve zaman kullanımı eğzersizi yapılarak sınavda daha başarılı olmasını amaçlarız.

     GÜMÜŞ EĞİTİM&DANIŞMANLIK VE KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ olarak özel ders purogramımız sınavlardan sonrada devam eder tercih döneminde öğrencilerimiz ücretsiz rehberlik servisimizden faydalana bilir. İyi bir eğitim almak icin özel ders cok önemlidir ama bu dersler yapılırken programlama ve öğretmen kalitesine bakılmalıdır eğitim aileninde yardımcı olacagı bir konudur cocuklarımızı özel ders programına dahil etmek yeterli değildir özellikle özel dersle ilgili algılanan mantık bazen yanlış olabilmektedir sınavlarda birkac gün önce yada bir hafta kala yapılan dersler cok verimli olmamaktadır hic bir eğitimcinin elinde sihirli deynek yoktur eğitim uzun sürekli olmalıdır o yüzden sınavı gecmek yada sınavı kazanmaya yönelik kısa programlar özel derslerde nadir başarı sağlar. Biz gümüş eğitim olarak velilerimize genelde paket programlarından faydalanmasını ve özel dersleri daha uzunu bir sürece yayması taraftarıyız.

     Velilerin en cok kullandıgı cümle biz eskiden böylemiydik eskiden bu imkanlar yoktu gibi cümlelerdir ama eskiden işler bu kadar da zor değildi iyi bir ünüversitede okumak iyi bölüm okumak günümüz şartalarında cok önemli kavramlar oldu sınava giren öğrenci sayısının artması iş imkanlarının azalması iyi bir eğitim almanın önemini artırdı.Teknonoji hem cok faydalı hem cok zararlı olmaya başladı çocuklarımız icin devamlı hazır ve rekli bilgilere ulaşmak malesef eğitimi kötü etkiledi ilkokuldan başlıyarak önce televizyon sonra bilgisayar sonra cep telefonnları,tabletler, vb gibi bir cok alet çocuklarımız algısının azalmasına neden oldu ders çalışmak icin verilen kitap ve metaryerlerin renksiz ve zor olması öğrencileri sıktı ve keyif almalarını engelledi buda git gide öğrencinin derslerden sogumasına ve başarısızlığa neden oldu bu örnekleri ceşitlendirmek mümkündür.Biz çocuklarımızın gelecekte başarılı kendini bilen öz güveni tam kendini ifade edebilen çözüm ürete bilmektede başarılı bireyler olması için tüm bilgi ve birikimimizi işimize yansıttık.SİZ DEĞERLİ VELİLERİMİZİN YAPMASI GEREKEN TEK ŞEY BİZE ULAŞIP YARDIM TALEP ETMENİZDİR gümüş eğitim olarak biz ne gerekliyse yapmaya hazırız.                                   0212 571 66 16

Close